Angelina Jolie i jej wielkie serce

JoliePitt

To jedna z najpopularniejszych aktorek światowego kina. Angelina Jolie stała się legendą za życia, nie tylko dzięki genialnej grze aktorskiej, ale również dzięki swojej działalności charytatywnej. Aktorka od wielu lat angażuje się w pomoc najuboższym, czego najlepszym dowodem są jej dzieci, adoptowane z różnych zakątków świata. Angelina niesie pomoc nie tylko finansową. Na całym świecie uczestniczy w misjach pokojowych, a także wygłasza prelekcje, które maja zachęcić potencjalnych ofiarodawców do pomocy osobom i miejscom, które najbardziej tego potrzebują. Dzięki jej zaangażowaniu i oddaniu serca wielu projektom, udało się pomóc już setkom tysięcy ludzi na terytoriach krajów najbardziej potrzebujących. Angelina nie zatrzymuje się i wciąż angażuje polityków oraz inne, wpływowe osoby do niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej obecnie potrzebują.
Adoptowane dzieci aktorki
Prócz trójki własnych dzieci, Angelina i Brad Pitt adoptowali również trójkę dzieci. Pierwszego syna, Jolie adoptowała nie będąc jeszcze z Pittem. Chłopiec miał wówczas 7 miesięcy i pochodzi z Kambodży. Jego matka oddała go tam do sierocińca. Angelina nie wahała się ani chwili by złożyć papiery adopcyjne. Dała chłopcu na imię Maddox i wraz z nim wróciła do Stanów Zjednoczonych.
Kolejnym adopcyjnym dzieckiem pary jest dziewczynka imieniem Zahara, która pochodzi z Etiopii. Przez większość swojego życia również mieszkała w sierocińcu, jednak spekuluje się, że jej biologiczna matka wciąż żyje. Po powrocie z dzieckiem do USA, dziewczynka z powodu skrajnego niedożywienia i odwodnienia. Wszystko jednak skończyło się dobrze i Zahara wróciła do zdrowia. Była to pierwsza adopcja, której wspólnie podjęli się Jolie i Pitt.
Trzecim, adoptowanym dzieckiem był trzyletni Wietnamczyk, chłopiec o imieniu Pax, którego matka zmarła zaraz po porodzie. To także ona prosiła Jolie o nadanie małemu tego imienia. Jolie bez wahania adoptowała chłopca, który szybko dołączył do jej licznej rodziny w Stanach zjednoczonych.
Działalność dobroczynna
Pierwsze kroki jako ambasadorka dobrej woli, Jolie stawiała zaraz po kilkukrotnym pobycie w Kambodży po kręceniu scen do filmu Tomb Raider. Dopiero wtedy zdała sobie sprawę, jak żyją ludzie na drugim końcu świata, z czym przychodzi im się na co dzień zmierzyć i jak ogromne niesie to ze sobą konsekwencje. W wyniku tych wizyt, Jolie nawiązała kontakt z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców i poprosiła o dokładne wytyczne dotyczące miejsc takich jak Kambodża. Wówczas rozpoczęła się jej przygoda z misjami humanitarnymi i niesieniem pomocy osobom potrzebującym.
Jolie podczas swoich misji humanitarnych odwiedziła między innymi Sierra Leone, Tanzanię, Pakistan, Afganistan i Kambodżę. Podczas wypraw nie spała w luksusowych hotelach, a asymilowała się z osobami niosącymi pomoc najuboższym. Spała razem z nimi w namiotach i jadła wspólne posiłki. Całą sobą chciała włączyć się w akcję humanitarną.
W 2001 roku Jolie uzyskała zaszczytny tytuł Ambasadora Dobrej Woli Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Swoją działalność charytatywną, Angelina Jolie kontynuuje również w rodzinnych Stanach Zjednoczonych. Podczas swoich podróży, odwiedziła ośrodki dla uchodźców w Arizonie, a także w Southwest. Nie kończą się także jej wizyty w krajach potrzebujących. Kolejne wizyty złożyła między innymi w Czadzie, Libanie oraz Bejrucie.

Co roku, aktywnie uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Uchodźcy, a także przemawia podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Jej zaangażowanie nie maleje, a aktorka mimo wielu obowiązków zawodowych i prywatnych, doskonale radzi sobie z godzeniem wszystkim funkcji.
Podczas swojej pomocy humanitarnej, wielokrotnie odznaczano ja licznymi nagrodami. Otrzymała między innymi nagrodę imienia Sergio Vieira de Mello Citizen of the World, a także Global Humanitarian Award. Otrzymała również obywatelstwo Kambodży dzięki pomocy niesionej na ochronę tamtejszego rezerwatu dzikich zwierząt.
Motywacje i działania Jolie
Angelina Jolie od lat podkreśla w wielu wywiadach, że poruszyło ją to, jakie warunki do życia mają inni ludzie na świecie. Nie wyobraża sobie, że mając tak duże wpływy i tak duży zasób finansowy, nie mogłaby pomóc tym milionom osób, które bez tego może czekać śmierć w okrutnych warunkach. Najbardziej należy jej na pomocy dzieciom i chorym, którzy tak naprawdę pozostawieni są sami sobie i nie mają wpływu na swój los. To również największa motywacja, która sprawiła, że Jolie zdecydowała się, aż na trzy adopcje dzieci z biednych krajów. Mówi się, że aktorska para Jolie-Pitt nie wyklucza kolejnych adopcji, jednak wybór dziecka jest dla nich zawsze bardzo trudny. Angelina Jolie jest podziwiana na całym świecie za swoje zaangażowanie i oddanie. Uważa się, że osoby takie jak ona, wpływowe i majętne, powinny znacznie częściej zwracać uwagę na problemy globalne, dzięki czemu mogą także przyciągnąć uwagę innych osób, które również mogą przyłączyć się do pomocy. Liderzy opinii, za którymi tłum idzie najczęściej, to ludzie, którzy mogą zdziałać najwięcej właśnie w tej kwestii.

Dodaj komentarz