Antoine Griezmann – wschodząca gwiazda piłki

4

Antoine Griezmann? Jeszcze kilka miesięcy temu to nazwisko niewiele mówiło przeciętnemu kibicowi piłki nożnej. Obecnie Francuz jest znany na całym świecie. Ostatnie miesiące zdecydowanie należą do niego. Napastnik bardzo dobrze wykorzystuje swoje pięć minut, a przez wielu ekspertów jest typowany na gwiazdę, która kiedyś przyćmi schodzących ze sceny Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Kim jest ten zawodnik? Oto kilka informacji na jego temat.
Antoine Griezmann urodził się 21 marca 1991 roku w Macon. To właśnie tam rozpoczął swoje treningi i przygodę z piłką. Co ciekawe, niektórzy trenerzy nie dostrzegali w nim wielkiego talentu. Antoine Griezmann nie imponował warunkami fizycznymi i byli tacy co uważali, że nie zrobi żadnej kariery. Już jednak jako 14-latek trafił do Realu Sociedad. Cztery lata potem był członkiem pierwszej drużyny Basków. 2 września 2009 zaliczył debiut w seniorskim zespole Realu Sociedad. Rok potem strzelił swojego pierwszego gola w La Liga. Antoine Griezmann był wyróżniającą postacią w klubie z Kraju Basków. Z czasem zaczęły ubiegać się o niego lepsze drużyny. Tak trafił do Atletico Madryt – 29 lipca 2014 roku. Już 19 sierpnia zadebiutował w barwach Los Colchoneros. Na pierwszego gola czekał do połowy września. W ubiegłym sezonie też był wyróżniającym się zawodnikiem w tym klubie. Z Atletico Madryt zajął trzecie miejsce w lidze i awansował do finału Ligi Mistrzów. Tam lepszy okazał się jednak Real Madryt.
Antoine Griezmann rozegrał w reprezentacji narodowej 34 spotkania i już zdobył 13 goli. Na ostatnim Euro był najlepszym zawodnikiem swojej kadry i najlepszym strzelcem. Z „Trójkorowymi” zdobył finalnie drugie miejsce na tej imprezie.

Dodaj komentarz