Bryan Adams piosenkarz, dla którego scena jest drugim domem

Bryan_Adams_Hamburg_MG_0631_flickr

Jest kanadyjskim muzykiem, piosenkarzem i autorem piosenek. Podobnie jak wielu młodych ludzi, marzył o własnym zespole i karierze muzycznej. Marzenia zaczął realizować w wieku lat szesnastu, zostając wokalistą zespołu Sweeney Todd. Był rok 1975.

W wieku osiemnastu lat podpisał kontrakt w wytwórnią muzyczną A&M Records. W latach osiemdziesiątych kariera Bryana Adamsa nabrała przyspieszenia. Debiutancki album ukazał się w 1980 roku i w 1986 roku osiągnął sprzedaż, która zapewniła uzyskanie złotej płyty.

Album, zatytułowany „You Want it you got it” zdobył popularność w dwa tygodnie i był początkiem współpracy z Bobem Clearmountainem. Przeboje, które weszły do repertuaru koncertowego Bryana Adamsa, znalazły się na trzeciej płycie. Powstała ona w 1983 roku. Następne albumy zdobyły sześć razy status platynowej płyty. 3 lipca 1988 roku MTV oraz kanadyjska stacja telewizyjna CBC, transmitowały na żywo koncert z udziałem piosenkarza.

W stronę Oskara

Twórczość muzyczna w latach 90. XX wieku, zaowocowała pojawieniem się nowych utworów, które znalazły się w czołówce światowych list przebojów. Do takich należał singiel wykorzystany w filmie o Robin Hoodzie. Za tę piosenkę Bryan Adams otrzymał nominację do nagrody Oskara oraz był nominowany do Złotego Globu.

Wspólna praca ze Rodem Stewartem i Stingiem przyniosła następne piosenki filmowe, atomiast drugą nominacje do nagrody Oskara przyniosła artyście piosenka do filmu „Don Juan De Marco” .

Kolejną nominację do nagrody Oskara, Bryana Adamsa otrzymał za duet z Barbarą Streisand.

Brian Adams w Polsce

9 lipca 1996 roku Brian Adams wystąpił w katowickim Spodku, promując swój najnowszy album. We wspomnieniach uczestników koncertu, artysta emanował energią. Żartowal z publicznością, częstował piwem, zachęcał do wspólnego śpiewania. Trzykrotnie bisował.

W roku 2000 drugi raz koncertował w Polsce podczas sopockiego festiwalu. Za swój występ otrzymał owacje na stojąco, a koncert był transmitowany w stacjach telewizyjnych. Po raz trzeci artysta odwiedził Polskę w 2015 roku, dając koncert w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.

Dodaj komentarz