Cristiano Ronaldo – futbolowa gwiazda

maxresdefault

Piłka nożna to uniwersalny sport, obecnie uprawiany w niemalże każdym miejscu na terenie całego globu. Praktycznie każdy młody chłopiec chce w przyszłości zostać światowej sławy piłkarzem, jednak nie każdy jest w stanie ten cel osiągnąć. Są jednak tacy, do których los się uśmiecha i daje możliwość wykorzystania sportowego talentu. Taką osobą jest bez wątpienia Cristiano Ronaldo, portugalski gwiazdor i sława piłki nożnej, obecnie grający w jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie – Realu Madryt, a także kapitan narodowej reprezentacji Portugalii w tej właśnie dyscyplinie.

Cristiano rozpoczął swoją sportową karierę zaledwie jako ośmiolatek, należąc do klubu Andorinha. Dwa lata później przeniósł się jednak do CD Nacional, by następnie trafić do piłkarskiej szkółki, w której mógł doskonalić swój talent. W 2003 roku młodym piłkarzem zainteresował się trener jednego z największych klubów na świecie – Alex Ferguson z Manchesteru United. W tym miejscu przez te kilka lat, Cristiano zdobył sławę i międzynarodowy prestiż, a także wiele tytułów, zarówno dla drużyny, jak i wyróżnień indywidualnych. W 2009 roku jego ówczesny klub zdecydował się jednak odsprzedać tak wielki talent, w wyniku czego Ronaldo trafił do Realu Madryt.

Od tego czasu, Cristiano razem z Leo Messim uważani są za najlepszych piłkarzy na świecie. Zamiennie wygrywają największy i najbardziej prestiżowy plebiscyt na najlepszego piłkarza w sezonie, okraszony tytułem „Złota Piłka FIFA”. Ronaldo wywalczył go w 2013 oraz 2014 roku, a w latach 2011, 2012 i 2015 ustąpił pierwszego miejsca jedynie Argentyńczykowi. Od 2004 roku, Cristiano Ronaldo zajmuje stałe miejsce w składzie portugalskiej reprezentacji narodowej, z którą zagrał na najznamienitszych imprezach piłkarskich, takich jak Euro oraz Mistrzostwa Świata. Piłkarz przez pięć lat (do 2015 roku) spotykał się modelką rosyjskiego pochodzenia, Iriną Shayk, która porzuciła gwiazdora z powodu rzekomego niedochowania wierności. W 2010 roku sportowiec został ojcem Christianito, którego wychowuje bez matki, której tożsamość z resztą okryta jest wielką tajemnicą.

Dodaj komentarz