Jacek Laskowski – komentator sportowy

maxresdefaultggg

Należy do znanych i lubianych sprawozdawców sportowych. Pomimo ukończonych studiów medycznych, swoją karierę związał ze sportem. Przez siedem lat komentował wydarzenia sportowe dla TVP. To dzięki niemu i wraz z nim kibice przeżywali piłkarskie mistrzostwa świata w USA w 1994 roku i we Francji w 1998 roku.

Po odejściu z Telewizji Polskiej został szefem sekcji komentatorów w Canal+, gdzie pracował do 2011 roku. Śledzący rozgrywki ligi polskiej i hiszpańskiej pamiętają słynne zdania, które wygłaszał rozemocjonowany Jacek Laskowski. To on w 2012 roku relacjonował na platformie cyfrowej n – mecze Ligi Mistrzów.

Jacek Laskowski wrócił do TVP po 14 latach. Brał udział w największych i najważniejszych wydarzeniach sportowych. Komentował mecze podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Był komentatorem na XXX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Dzięki jego relacjom polscy kibice przeżywali mecze siatkówki, piłki ręcznej i piłki nożnej. Jacek Laskowski przekazuje także przebieg meczów Ligi Mistrzów UEFA, Pucharu Króla Hiszpanii oraz Superpucharu Hiszpanii. Jest świetnym sprawozdawcą rozgrywek piłki siatkowej i ręcznej oraz meczów hokejowych.

Co warto komentować?

Dowcipne, zaangażowane i fachowe relacje Jacka Laskowskiego z największych wydarzeń sportowych, zostały zauważone przez Eurosport. To na jego antenie relacjonował na żywo mecze piłki nożnej i siatkówki. Ciekawe relacje z rozgrywek bilardowych sprawiły, że snooker oglądało wielu widzów, dowiadując się często pierwszy raz sukcesach o polskich bilardzistów. Rok 2015 przyniósł nowe wyzwanie. Jacek Laskowski i Dariusz Szpakowski rozpoczęli komentowanie w języku polskim gry komputerowe FIFA w sekcji piłki nożnej.

Dodaj komentarz