Micheal Jackson – król popu

maxresdefault

Dzieciństwo

Urodzony w 1958 roku przyszły artysta, wychowywał się wśród ośmiorga rodzeństwa. Od dziecka zarabiał na swoje utrzymanie, występując w rodzinnym zespole muzycznym. Uzdolniona muzycznie rodzina przyczyniła się do wyboru, jakiego dokonał Micheal Jackson w 1980 roku, odchodząc z zespołu i rozpoczynając własną karierę muzyczną.

Najsłynniejsze albumy

W roku 1982 roku nastąpił zwrot w życiu młodego muzyka. Album „Thriller”, okazał się przebojem światowych rynków muzycznych. Do dzisiaj sprzedano 65 milionów egzemplarzy płyty, która Michealowi Jacksonowi zapewniła rozpoznawalność i światową sławę.

Następny album „Bad”, który sprzedał się w ilości 45 milionów płyt, powstał w 1987 roku. Był siódmym solowym albumem. Pięć piosenek umieszczonych na płycie, zajęło pierwsze miejsca na amerykańskich listach przebojów, co do tej pory jeszcze nie zdarzyło się żadnemu artyście. Reklamując płytę, Micheal Jackson odbył trasę koncertową, w czasie której śpiewał na 123 koncertach, zdobywając fanów i ogromną popularność. W 2003 roku album zajął 202. miejsce, wśród 500 albumów wszech czasów. W 1988 roku wyszła autobiografia Jacksona.

Trzeci album, bijący rekordy sprzedażowe, powstał w 1991 roku. Pojawiła się w nim piosenka, którą napisał wspólnie z Lionelem Richie’m – „We Are the World”. Dochód ze sprzedaży słynnego przeboju został przeznaczony na pomoc biednym ludziom w Afryce.

W 1995 roku wyszedł album, zawierający wybór najlepszych utworów. W roku 2001 ukazał się album „Invincible”, który sprzedał się w ilości 13 milionów egzemplarzy.

Miłość do ludzi

Mówił, że kocha ludzi wszystkich ras. Zgodnie ze swoimi przemyśleniami postępował. Założył organizację, noszącą nazwę taką, jak piosenka – „We Are the World”, która pomagała dzieciom na całym świecie. Na pomoc dzieciom ofiarował rekordową sumę 300 milionów dolarów.

W czasie pobytu w posiadłości na swoim bajkowym ranczo w Kalifornii – od 1988 do 2005 roku – Micheal Jackson umożliwiał dzieciom zabawę w parku rozrywki i prywatnym zoo, które powstały właśnie z myślą o najmłodszych.

Działalność humanitarna piosenkarza zaowocowała dwukrotną nominacją do Pokojowej Nagrody Nobla – w 1992 roku oraz w 2003 roku.

Trudne chwile, po oskarżeniu o molestowanie seksualne trzynastoletniego chłopca, zakończyła nieznana suma, wypłacona pokrzywdzonemu. Sam Micheal Jackson do zarzucanego mu czynu nigdy się nie przyznał.

Artysta wszech czasów

Twórczości muzycznej towarzyszył ruch, taniec, kostiumy, mimika. Artysta tworzył artystyczną obudowę swoich występów. Zapadały w pamięć, bowiem wielkie poczucie rytmu i fascynujące pomysły taneczne na zawsze zapisały się w historii muzyki. Znakiem firmowym piosenkarza-tancerza były potrójne obroty i stawanie na palcach. Ewolucje Michaela Jacksona wymagały długich godzin ćwiczeń i niezwykłej gibkości ciała.

Artysta występował w teledyskach i w filmach. Uzyskał dwie nominacje do nagrody Saturnów. W 1979 roku dla najlepszego aktora drugoplanowego w słynnym filmie o wyprawie do krainy Oz. W roku 2010 był nominowany za scenę taneczną.

Pomimo kłopotów zdrowotnych zawsze był perfekcyjnie przygotowany do występów. W roku 2009 planowany był koncert i trasa koncertowa. W przygotowaniu znajdował się nowy album. Prace przerwała śmierć króla popu, która nastąpiła 25 czerwca 2009 roku w Los Angeles.

Dodaj komentarz