Miley Cyrus – disnejowska gwiazda w szponach show biznesu

Miley_Cyrus_performing_in_Vancouver_2014_2_(cropped)

Zaczynanie kariery scenicznej w bardzo młodym wieku może stać się brzemienne w wiele groźnych skutków w przyszłości, co podkreśla wiele artystów, którzy pracę w świecie show biznesu rozpoczynali mając kilka lub kilkanaście lat. Taki los spotkał Miley Cyrus, a właściwie Destiny Hope Cyrus, która grę w disnejowskim serialu przepłaciła problemowi w swoim dorosłym już życiu. Miley, od najmłodszych lat wychowywała się w artystycznej rodzinie. Jej ojciec, z którym niejednokrotnie później występowała na scenie, Billy Ray to znany wokalista i gitarzysta, tworzący muzykę w rytmach country, a matka chrzestna to niekwestionowana amerykańska diwa tego samego gatunku – Dolly Parton, gwiazda takiego hitu, jak między innymi „Jolene”. Nie dziwi więc fakt, że Miley również zdecydowała się wstąpić na schody kariery scenicznej.

Mając zaledwie osiem lat Destiny Hope Cyrus zaczęła pobierać lekcje aktorstwa oraz śpiewu. Jej debiut na wielkim ekranie miał miejsce niedługo później, kiedy młoda artystka wcieliła się w postać Ruthie w produkcji wielkiego reżysera Tima Burtona, zatytułowanego „Duża ryba”. Drzwi do kariery otworzyły się dla dziewczynki, kiedy ta miała zaledwie dwanaście lat. Zaproponowano jej wówczas główną rolę w amerykańskim serialu dla nastolatków „Hannah Montana”, gdzie młoda gwiazda u boku swojego ojca zagrała dziewczynę o podwójnej osobowości, która z jednej strony prowadziła spokojne życie normalnej kilkunastolatki, z drugiej jednak była wielką gwiazdą muzyki pop. Od tego momentu Destiny występowała już pod nowym scenicznym pseudonimem – Miley Cyrus i właśnie tak zapamiętali ją jej fani. Miliony nastolatek na całym świecie z zapartym tchem gromadziły się przed ekranami telewizorów by zobaczyć swoją idolkę i poznać dalsze losy głównej bohaterki. Hitami okazały się też płyty ze ścieżkami dźwiękowymi z popularnego i uwielbianego serialu.

Kiedy emisja produkcji zaczęła dobiegać końca, artystka była już dorosła i powoli zaczęła odchodzić od wizerunku spokojnej i radosnej nastolatki, wykreowanej na potrzeby serialu. Wówczas gwiazda zagrała w pełnometrażowym filmie, którego scenariusz oparty był na podstawie bestselleru pisarza Nicholasa Sparksa „The Last Song”. Podczas kręcenia melodramatu Miley poznała Liama Hemswortha, aktora australijskiego pochodzenia, który sławę zdobył występując między innymi w ekranizacji trylogii Suzanne Collins „Igrzyska Śmierci”. Parę połączył gorący romans i długi związek, zwieńczony w 2012 roku zaręczynami. Pomimo wielkiej miłości, jaka połączyła oboje aktorów, rozstali się oni niemalże rok później, choć jak głoszą plotki, po kilku latach ponownie postanowili budować wspólną przyszłość.

Jednym z największych muzycznych hitów Miley Cyrus jest piosenka „Party in the U.S.A”, która trafiła na jedną z głównych pozycji na muzycznej liście „Billboard Hot 100”. Mało kto wie, że oprócz talentu wokalnego, gwiazda jest też autorką tekstów do wykonywanych przez siebie utworów. Wielkie kontrowersje wzbudził wśród odbiorców teledysk do piosenki „Wrecking Ball”, w którym artysta występuje nago i zachowuje się perwersyjnie. Między innymi dzięki niemu piosenka odniosła spektakularny sukces, na muzycznym serwisie Youtube, klip na ponad osiemset milionów wyświetleń.

Dodaj komentarz