Czy Neymar zostanie następcą Pele?

brazil-1030374_1280

Chyba nie ma drugiego takiego kraju, gdzie piłka nożna byłaby tak popularna. W Brazylii futbol jest traktowany nawet poważniej, niż religia. Już samo to pokazuje, jak ludzie kochają tam piłkę nożną. Co za tym idzie, też zawodników, którzy są ich bohaterami. Oczywiście, łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Jeśli ktoś zawiedzie publiczność, to z miejsca stanie się wrogiem numer jeden. Na pewno o coś takiego nie musi martwić się Neymar Junior. Brazylijczyk jest uwielbiany w Kraju Kawy, a posiadane przez niego umiejętności powodują, że może on poprowadzić „Canarinhos” do naprawdę wielu osiągnięć. Sporo osób zastanawia się czy może to być następca Pele? Ten piłkarz jest uważany za jednego z najlepszych w historii. My uważamy, że Neymar Junior spokojnie może prześcignąć legendę brazylijskich i światowych boisk.
Zawodnik ten urodził się 5 lutego 1992 roku w Mogi da Cruzes. Rodzice Neymara nie próżnowali i szybko wiedzieli, czym będzie zajmował się ich syn. Już jako 11-latek rozpoczął karierę juniorską w Santosie. Tempo było błyskawiczne, ale tak naprawdę takie talenty rodzą się raz na kilkanaście lat, więc nie może być to dla nikogo zaskakujące. W tym brazylijskim klubie Neymar Junior spędził łącznie dziesięć lat. W 2009 roku był już zawodnikiem ekipy seniorskiej. Jako 17-latek szybko stał się wielką gwiazdą swojej drużyny i nawet starsi zawodnicy ustępowali mu sławą i uznaniem. Neymarowi Juniorowi wróżono wielką przyszłość i osoby głoszące te poglądy na pewno się nie pomyliły. 24-latek jest obecnie jednym z największych zawodników na świecie. Większość ekspertów ocenia, że w tym momencie tylko Lionel Messi i Cristiano Ronaldo prezentują wyższy poziom, niż Brazylijczyk. A to on z tej całej trójki jest najmłodszy, więc można przypuszczać, że kiedyś wejdzie na sam szczyt.
Neymar Junior rozegrał dla Santosu 103 spotkania, w których zdobył 54 bramki. W 2013 roku trafił do FC Barcelony. Na ten moment pokusił się o 55 goli w 93 potyczkach. Wszystkie te liczby robią naprawdę duże wrażenie. Poza tym, trzeba podkreślić, że Neymar Junior cały czas się rozwija i chyba jeszcze nie pokazał apogeum swoich możliwości. Bożyszcze brazylijskiej kadry wystąpił w 70 potyczkach dla reprezentacji i zdobył w nich aż 46 goli. Tyle o statystykach indywidualnych. Jakie Neymar Junior ma sukcesy w piłce klubowej? Z Santosem trzy razy zdobywał Mistrzostwo stanu Sao Paulo. Ponadto ma w swojej gablocie jeden Puchar Brazylii, jeden triumf w Copa Libertadores i jedną wiktorię w Recopa Sudamericana. Z FC Barceloną Neymar Junior pokusił się o dwa Mistrzostwa Hiszpanii, jedno Klubowe Mistrzostwo Świata, jeden triumf w Lidze Mistrzów, dwie wiktorie w Pucharze Króla, jedną wygraną w Superpucharze Hiszpanii i jedno zwycięstwo w Superpucharze Europy. Ponadto, ma na swoim koncie srebro z reprezentacją na Letnich Igrzyskach Olimpijskich (2012) i triumf w Pucharze Konfederacji (2013). Za miniony rok Neymar Junior został uznany trzecim piłkarzem w rankingu Złotej Piłki. Lepsi od niego byli tylko Lionel Messi i Cristiano Ronaldo. Wydaje się jednak, że 24-latek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i w pewnym momencie to on zajmie czołową lokatę.

Dodaj komentarz