Przemysław Babiarz – aktor, dziennikarz, komentator

Łódź_Dbam_o_Zdrowie_Marathon_2013_13

Kariera aktorska

Urodził się w Przemyślu w 1963 roku. Tam też ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Przemysław Babiarz interesował się przedmiotami humanistycznymi, co było powodem, że młodzieńcze plany wiązał z aktorstwem i teatrem.

Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim teatrologię, a od 1985 roku został studentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Lata 1989 – 1992 spędził w Gdańsku. Został aktorem w Teatrze Wybrzeże.

Przemysław Babiarz zagrał w kilku sztukach, miedzy innymi w roku 1989 wcielił się w rolę Gilberta Blythe, w sztuce o Ani z Zielonego Wzgórza, w reżyserii Ireny Byrskiej. W następnym roku grał Jaśka, młodego poetę w sztuce w reżyserii Zbigniewa Bogdańskiego. W roku 1991 zagrał postać Umberto w sztuce wyreżyserowanej przez Marka Okopińskiego oraz Markiza de la Force, w sztuce Przemysława Basińskiego.

Na koncie aktorskim zanotował dwie aktywności filmowe. W roku 2007 wykorzystany został głos Przemysława Babiarza, który w ten sposób wystąpił w filmie jako komentator sportowy.

Dziennikarz i komentator

W roku 1992 został dziennikarzem w czasie Olimpiady w Barcelonie. Po udanym debiucie związał się z kanałem telewizyjnym „Wizja Sport”, w którym komentował wydarzenia sportowe.

W czasie Igrzysk Olimpijskich w Londynie, w 2012 roku, komentował zawody pływackie i lekkoatletykę.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, w 2014 roku, umożliwiły mu relacjonowanie biegów narciarskich i jazdy figurowej na łyżwach.

Dziennikarz najczęściej komentuje biegi narciarskie, lekkoatletykę, zawody pływackie oraz łyżwiarstwo figurowe. Przemysław Babiarz nie ograniczał się wyłącznie do programów sportowych. Był współtwórcą programu „Stawka większa niż szycie”, a w TVP2 prowadził poranny program.

W 2007 roku z aktorką, Agnieszką Włodarczyk, został prowadzącym galę, podczas wyborów Miss Polonii. Talent taneczny i sportowy wykorzystał w czasie programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Kreatywność i wszechstronność Przemysława Babiarza pozwoliła na zaangażowanie się od 2009 roku w programy popularnonaukowe w TVP1.

Przemysław Babiarz jest lubianym i cenionym dziennikarzem. Przez trzy kolejne lata, od 2013 roku do 2015 roku zostawał laureatem Telekamer, otrzymując nagrody w kategorii: komentator sportowy.

Dodaj komentarz