Wielki powrót Adele

maxresdefault

W styczniu 2011 roku ukazał się drugi album studyjny Adele, noszący tytuł „21”. W ten sposób angielska piosenkarka nawiązała do swojego wieku. Niestety, po tym muzycznym wydarzeniu, które zostało nagrodzone, miedzy innymi dwiema nagrodami Grammy oraz nagrodą BRIT Awards 2012 za najlepszy album, nastąpiła przerwa, spowodowana kłopotami zdrowotnymi artystki.

Zdobywczyni tytułu dla najlepszej artystki roku 2012 musiała poddać się operacji wycięcia krwawiących polipów na strunach głosowych. Wielkie trasy koncertowe, na jakich Adele czarowała swoich fanów niespotykaną barwą głosu i oryginalnymi piosenkami, nadwyrężyły jej głos. Operacja została przeprowadzona w lutym 2012 roku w Bostonie, przez najlepszego chirurga i zakończyła się sukcesem.

Podczas 54. Ceremonii wręczenia nagród Grammy Adele wykonała piosenkę „Rolling in the Deep”. Odebrała również sześć statuetek za wygrane we wszystkich kategoriach, w których była nominowana. Album na jej 21. Urodziny stał się najbardziej pożądanym tworem artystki, osiągając status diamentowej płyty. Oznaczało to sprzedaż płyty w USA w nakładzie dziesięciomilionowym.

Dziewczyna Jamesa Bonda

Artystka wahała się, czy powinna zaśpiewać w filmie bonzowskim obawiała się, że presja i rozgłos będą tak duże, że mogą wpłynąć na jakość wykonania. Obawy okazały się bezpodstawne. Adele nie tylko nagrała piosenkę przewodnią do filmu „Skyfall”, ale również brała udział w jej powstawaniu, współpracując z kompozytorem i producentem, Paulem Epworthem. Piosenka została nagrana z towarzyszeniem orkiestry została w pełni doceniona. Singiel otrzymał nagrodę Złotego Globu i Akademii Filmowej, w kategorii oryginalnej kompozycji. Ukoronowaniem sukcesu Adele stało się przyznanie jej tytułu najlepszej artystki 2012. Jednak największym ewenementem dla wielu miłośników muzyki, było pojawienie się biografii młodziutkiej artystki, pióra Caroline Sanderson.

Kosmos do Ziemi

Rok 2015 i 2016 niepodzielnie należał do Adele. Sukces singla, który był zapowiedzią albumu na jej 25. Urodziny, potwierdziło prawie 30 milionów odtworzeń internetowych na platformie Vevo, prezentującej teledyski i utwory muzyczne. W serwisie YouTube wyświetlono piosenkę przeszło miliard razy. Adele podbiła planetę. W czasie rozdania Brit Awards 2016 – nagród dla najlepszych artystów brytyjskich, jedno z wyróżnień odczytał z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Tim Peake, brytyjski astronauta i wielbiciel talentu artystki.

Dodaj komentarz